Robotika

Od 17-22.06.2018. u Montrealu u Kanadi održano je Svjetsko natjecanje iz robotike RoboCup Junior 2018.

Učenici naše škole Ivan Matošević i Goran Vukmanović pod mentorskim vodstvom prof. Sonje Pavlić natjecali su se u kategoriji On Stage Preliminary.

Bili su među najmlađim natjecateljima te su sa svojim robotima prikazali zapaženu i zanimljivu detektivsku predstavu.

Na natjecanju je sudjelovalo 35 zemalja, oko 4000 ljudi i oko 5000 robota u Junior i Major ligi.

RoboCup Junior liga ima 7 kategorija: On Stage Preliminary i Advanced, Rescue Line, Rescue Maze, CoSpace, Soccer Light Weight i Soccer Open.

Hrvatska reprezentacija, pod vodstvom selektora profesora Ivice Kolarića imala je svoje timove predstavnike u svim navedenim kategorijama.

Sudjelovalo je 7 timova, ukupno 23-troje djece i njihovi mentori. Dva tima vratila su se s RoboCup Juniora sa zlatnim odličjima.

objavio: Administrator   datum: 9. 7. 2018.

Pratite naše timove i u Matematičkoj ligi koji ove sezone u kategoriji D1(MAT 4liga) i  D(MAT 2liga, trećaši) ostvaruju iznimne rezultate i ganjaju sam vrh tablice!

UKUPNI POREDAK
MAT 2-liga MAT 4-liga
1. V. Deščak 1. D. Trstenjak
2. Stenjevec 2. Župa Dub.
3. A. Šenoa 3. A. Stepinac
4. V. Deščak 4. D. Trstenjak