Školski volonterski klub "Mali princ"

Dragi učenici, učitelji, roditelji i susjedi!

I ove školske godine bavit ćemo se volontiranjem, humanitarnim djelovanjem i promicanjem održivog razvoja.

Kakvi su naši planovi za školsku godinu 2023./2024.?

Zahvaljujući projektima Oaza za djecu i Green fingers udruge O.A.ZA te programu Europske snage solidarnosti nastavljamo suradnju s volonterima koji dolaze iz raznih zemalja. Volonteri će nam pomoći održavati vrt i školsko dvorište, pripremiti radionice i uključiti se u provedbu Erasmus+ i eTwinning projekata. Veseli nas najaviti proljetni posjet učenika i učitelja s Reuniona i Finske u travnju i svibnju. Bit će to izvrsna prilika za učenje, druženje i istraživanje.

Također, podržat ćemo projekte koji se bore protiv vršnjačkog zlostavljanja i lošeg ponašanja prema životinjama. Ti se projekti zovu Young Ambassadors agains Bullying and Cyberbullying i Daj šapi glas!

Pozivamo te u našu školsku knjižnicu u kojoj razmijenjujemo ideje, dijelimo znanja i razvijamo vještine.

Raspitaj se kod knjižničarke o detaljima i uključi se u ono što te najviše privlači jer i ove godine našim će se hodnicima šaputati: "Dobro se dobrim vraća".

Budi i ti dio naše lijepe priče!

Međunarodni i domaći volonteri ispred školske knjižnice, 2023.

ZAŠTO JE VOLONTIRANJE VAŽNO?

Pogledajte video u kojem međunarodni volonteri prezentiraju zemlje iz kojih dolaze. Zašto su postali volonteri?

Istražite pojmove koje povezujemo s volontiranjem: učenje, upoznavanje, dijeljenje, solidarnost, prijateljstvo, mir, aktivnost, iskustvo, razmjena, poštovanje, istraživanje, učenje, putovanja, jezici, empatija, uključivanje, promjena, lokalna zajednica, itd.

Klikni na fotografiju i saznaj zašto već godinama surađujemo s volonterima!