Dobrodošli na mrežne stranice školske knjižnice

U skladu s preporukama navedenim u Općim uputama za rad školskih knjižnica u uvjetima bolesti COVID-19 podsjećamo sve korisnike na važnost održavanja fizičke distance te dezinfekcije ruku i knjižnične građe.

POSUDBA I VRAĆANJE KNJIGA TIJEKOM OPASNOSTI OD ŠIRENJA BOLESTI COVID 19

Razrednici trebaju obavijestiti knjižničarku o knjigama koje učenici žele posuditi. Knjižničarka će pripremiti knjige i predati ih učenicima poštivajući sve preporuke HZJZ i Smjernica za rad školskih knjižnica tijekom bolesti COVID 19.

Knjige koje želite vratiti potrebno je odložiti u posebno označenu kutiju u knjižnici. Knjižničarka će vraćene knjige dezinficirati i vratiti na police nakon 72 sata.

Knjižnica Osnovne škole Dobriše Cesarića nalazi se na prvom katu i vidljiva je već iz hodnika. Omiljeno je mjesto za čitanje, igranje i druženje. Provjerite u online katalogu dostupnost knjiga koje želite posuditi, a na Facebook i Instagram stranicama pratite aktualnosti ili ostavite komentar. U školskoj knjižnici odnedavno možete posuditi razne sportske rekvizite (projekt Škola u pokretu, pokret u školi) kojima potičemo učenike na aktivno provođenje odmora te kretanje, igru i druženje bez mobitela.

Projekti kojima koordinira školska knjižnica su Oaza za djecu, Tulum s(l)ova, KEKS (Erasmus+), Arts talk about us (Erasmus+), Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj , Daj šapi glas i Mala škola baštine.

Radno vrijeme: svaki radni dan od 8.00 do 14.00.

Svaki prvi utorak u mjesecu školska knjižnica je zatvorena.

Hrvatska enciklopedija online

Rječnik hrvatskog jezika (Hrvatski jezični portal)

Hrvatski pravopis

Hrvatska školska gramatika

International Children´s Digital Library

Nacionalna strategija za poticanje čitanja

Zbirka književnih djela na hrvatskom jeziku

Green fingers: volontiranje s EVS volonterima

LIPDUB Dobrisa Cesaric Primary school

Mali princ, filantropi i ja

Detektivi kulturne baštine

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi.

(prema Nacionalnoj strategiji poticanja čitanja za razdoblje od 2017. do 2022. godine)