Knjižnica

Obavještavamo korisnike knjižnice da je u tijeku redovna revizija školske knjižnice. Ovo je izvrsna prilika za preuređenje prostora čime će knjižna građa biti još dostupnija našim učenicima. Otpisanu građu možete besplatno ili za dobrovoljni prilog uzeti na štandu u predvorju škole.

Knjižnica Osnovne škole Dobriše Cesarića nalazi se na prvom katu i vidljiva je već iz hodnika. Omiljeno je mjesto za čitanje, igranje i druženje. Projekti kojima koordinira školska knjižnica su Oaza za djecu, Tulum s(l)ova, KEKS (Erasmus+), Arts talk about us (Erasmus+), Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj i Daj šapi glas. Provjerite u online katalogu da li je dostupna knjiga koju želite, a na FB stranici pratite aktualnosti ili ostavite komentar. Školska knjižničarka vodi Školski filantropski klub Mali princ i PR ekipu Bubice koja pomaže u uređenju školskog lista Slap.

Čitajmo da ne ostanemo bez riječi.

(prema Nacionalnoj strategiji poticanja čitanja za razdoblje od 2017. do 2022. godine)