Webmail About us
Kutak za roditelje

Dragi roditelji!

U kutak za roditelje "smjestili smo" osnovne informacije o školi. Ostale podatke potražite u ostalim rubrikama. Godišnji plan i program rada škole (u Pravnom kutku) sadržava podatke o planiranoj organizaciji nastavnog procesa, a Školski kurikulum planove za izborne, dodatne, dopunske programe, projekte i izvanučioničku nastavu.

Svaki savjet i prijedlog koji bi vam olakšao pristup potrebnim informacijama - PRIHVAĆAMO!

Slobodno nam se obratite!

INFORMACIJE PROFESORA

Poštovani roditelji,

u privitku možete pronaći popis profesora i vremenik individualnih razgovora za šk. god. 2022./23.

VIJEĆE RODITELJA

Što je Vijeće roditelja?

Vijeće roditelja je tijelo u kojem sudjeluju roditelji učenika škole. Ustrojava se na početku školske godine, kada roditelji učenika svakog razrednog odjela biraju između sebe svog predstavnika. Vijeće roditelja bira između sebe predsjednika i zamjenika predsjednika.  Također, Vijeće roditelja predlaže svog člana u Školski odbor.

Vijeće roditelja osniva se u svakoj školi, prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, a u cilju ostvarivanja zadaća školstva i povezivanja škole s društvenom sredinom. Vijeće roditelja surađuje s tijelima škole, surađuje s Vijećem učenika, surađuje s drugim institucijama izvan škole u pitanjima odgoja i obrazovanja, odnosno zaštite zdravlja učenika. Način rada i djelokrug Vijeća roditelja uređuje se Statutom škole.

Neki od zadataka Vijeća roditelja su: raspravljanje o pitanjima značajnim za život i rad škole; davanje mišljenja i prijedloga u svezi s prijedlogom školskog kurikuluma i godišnjeg plana i programa rada škole; u svezi s radnim vremenom  škole; u svezi s organizacijom izleta, ekskurzija, športskih natjecanja, i kulturnih manifestacija; u svezi s vladanjem i ponašanjem učenika u školi i izvan nje; u svezi s pritužbom na obrazovni rad; u svezi s unapređenjem obrazovnog rada, uspjehom učenika u obrazovnom radu, izvanškolskim i izvannastavnim aktivnostima…

Ukoliko imate pitanja, komentare ili prijedloge za Vijeće roditelja, obratite se predstavniku Vijeća iz razreda Vašeg djeteta, ili pošaljite mail na   os.dobrise.cesarica@inet.hr

KAKO ZAŠTITITI DJECU NA INTERNETU

Publikacije vezane uz zaštitu djece na Internetu dostupne su na poveznici https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1504, a video sadržaj "Kako zaštiti djecu na internetu" je dostupan na poveznici https://www.youtube.com/watch?v=zXxXfCbW0ss.

Nova nastavna godina za učenike započinje 5. rujna 2022. godine, a završava 21. lipnja 2023. godine. Posljednji dan nastave za maturante je 26. svibnja 2023. godine.

Prema kalendaru, prvo polugodište službeno traje od 5. rujna do 23. prosinca 2022. godine, a drugo polugodište traje od 9. siječnja do 21. lipnja 2023. godine, odnosno za maturante do 26. svibnja.

Praznici u idućoj školskoj godini raspoređeni su ovako:

jesenski odmor za učenike počinje 31. listopada 2022. godine i traje do 1. studenoga 2022. godine, s tim da nastava počinje 2. studenoga 2022. godine

prvi dio zimskoga odmora za učenike počinje 27. prosinca 2022. godine i traje do 5. siječnja 2023. godine, s tim da nastava počinje 9. siječnja 2023. godine

drugi dio zimskoga odmora za učenike počinje 20. veljače 2023. godine i završava 24. veljače 2023. godine, s tim da nastava počinje 27. veljače 2023. godine

proljetni odmor za učenike počinje 6. travnja 2023. godine i završava 14. travnja 2023. godine, s tim da nastava počinje 17. travnja 2023. godine

ljetni odmor počinje 23. lipnja 2023. godine

DRŽAVNI PRAZNICI TIJEKOM ŠKOLSKE GODINE 2022./2023.

1. studenog (utorak) – Svi sveti
18. studenog (petak) – Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje
25. prosinca (nedjelja) – Božić
26. prosinca (ponedjeljak) – Sveti Stjepan