Pobjeda u Mariboru na RoboBum 2018 robotičkom natjecanju

U Mariboru, na Fakultetu za elektroniku, računarstvo i informatiku održano je RoboBum 2018. natjecanje iz robotike. To je otvoreno natjecanje za učenike osnovnih i srednjih škola.

Na natjecanju je sudjelovalo oko 350 učenika koji su se natjecali u 8 različitih kategorija. Među njima su bili i naši robotičari Ivan Matošević i Goran Vukmanović pod mentorskim vodstvom profesorice Sonje Pavlić. Natjecali su se u kategoriji On Stage / Nastop te su osvojili prvo mjesto. Svoje znanje i umijeće vrlo uspješno su prezentirali na tehničkoj prezentaciji, u detaljnom intervju te na 2 nastupa. Ovo je za njih bilo vrlo vrijedno iskustvo da bi se što bolje pripremili za Svjetsko RoboCup Junior 2018. natjecanje u Kanadi koje će se održati sredinom lipnja u Montrealu. Hrvatsku je na otvorenom natjecanju iz robotike u Mariboru zastupalo 12 ekipa. Postigli su sjajne rezultate te osvojili ukupno 9 medalja – 6 zlatnih, 2 srebrene i 1 brončanu medalju.

objavio: Goran Mučnjak   datum: 21. 5. 2018.

Pratite naše timove i u Matematičkoj ligi koji ove sezone u kategoriji D1(MAT 4liga) i  D(MAT 2liga, trećaši) ostvaruju iznimne rezultate i ganjaju sam vrh tablice!

UKUPNI POREDAK
MAT 2-liga MAT 4-liga
1. V. Deščak 1. D. Trstenjak
2. Stenjevec 2. Župa Dub.
3. A. Šenoa 3. A. Stepinac
4. V. Deščak 4. D. Trstenjak