Korisnik:
e-Dnevnik nastavnici

KALENDAR
« Rujan 2021 »

Kalkulator bodova za upis u srednju školu

Partnerstvo Hrvatske zajednice županija i Srednje.hr

Upis željene srednje škole nerijetko zadaje glavobolju kako učenicima, tako i njihovim roditeljima. S ciljem olakšanja tog procesa, portal Srednja.hr prije nekoliko je godina pokrenula „Kalkulator bodova za upis u srednju školu“. Ove godine, uz potporu Hrvatske zajednice županija, „Kalkulator bodova“ dobio je novo, redizajnirano ruho te nudi dodatne mogućnosti osmašima prilikom izračuna bodova.

Riječ je o vrlo korisnom alatu pomoću kojeg učenici na jednostavan i brz način mogu izračunati koliko će bodova imati na upisima. Osim preračunavanja prosjeka ocjena iz osnovne škole u bodove za upis srednje škole, Kalkulator od ove godine informira i o minimalnom, maksimalnom te prosječnom broju bodova iz prethodne školske godine potrebnom za upis željenog srednjoškolskog programa.

Kalkulator je u prošloj godini bio posjećen čak 140.000 puta, a još se bolji rezultat očekuje ove godine s podrškom Zajednice, koja je postala glavni partner projekta.          Istaknimo kako je ovo prva suradnja portala Srednja.hr i Hrvatske zajednice županija, a zadovoljstvo glede podrške projektu izrazio je i predsjednik Zajednice Goran Pauk.

„Raduje me što je Hrvatska zajednica županija postala dijelom ovog pozitivnog i nadasve korisnog projekta Srednje.hr. Županije, kao osnivači osnovnih i srednjih škola, svakako trebaju olakšati mladima i dati im podršku u izboru željenog zanimanja. Poticanjem mladih na promišljanje o budućnosti i odabirom škola u matičnoj županiji, potičemo i razvoj županijskog školstva.“, istaknuo je predsjednik Pauk.

Kako dolazi vrijeme upisa, interes za kalkulator raste, a posjetiti ga možete na linku.

Za kraj dodajmo i da je ovo jedan u nizu projekata usmjerenih srednjoškolcima koje podupire Hrvatska zajednica županija. Zajednica je već nekoliko godina sponzor Oskara znanja, nagrade za izniman uspjeh i postignute rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima u znanju koji će i ove godine biti dodijeljen najboljim učenicima u lipnju u Zagrebu.

objavio: Goran Mučnjak   datum: 21. 5. 2018.

VIZIJA ŠKOLE - MISIJA ŠKOLE

Škola otvorena prema zajednici i društvu kao cjelini, ali istovremeno sigurna, učenici aktivni i odgovorni!

Škola nije otok, ona odgaja i obrazuje za budućnost, ali učenici zainteresirani za samorazvoj, zajedno sa svojim učiteljima trebaju biti aktivni sukreatori svog i života zajednice. Zajednica, roditelji i škola moraju se međuprožimati, uvažavati i zajedno djelovati…

________________________

Ispis statistike od 21. 3. 2017.

Ovaj mjesec: 1943