Korisnik:
Lozinka:
« Travanj 2024 »

e-Dnevnik nastavnici

Ispis statistike od 21. 3. 2017.

Škola u prirodi Novi Vinodolski

Četvrtaši su od 22. - 26. svibnja boravili u školi u prirodi u Novom Vinodolskom. Kako im je bilo pročitajte u nastavku.

Učenici 4. a i b razreda naše škole boravili su od 22. - 26. svibnja u školi u prirodi u Domu Crvenog križa „Villa Rustica“ u Novom Vinodolskom. Društvo našim učenicima su pravili učenici iz zagrebačkih osnovnih škola Brestje i Đalski.

Ciljevi škole u prirodi su bili: napraviti korak u osamostaljivanju učenika, učiti o primorskom zavičaju te posjetiti prirodne i kulturno-povijesne znamenitosti.

U Novom Vinodolskom nam je domaćica i animatorica bila teta Vesna koja je vješto organizirala i koordinirala sve aktivnosti.

Da učenicima ne padne dlaka s glave brinule su se učiteljice Ana i Doris te učitelj Tomislav.

Studentice Marta, Marijeta i Nikoleta vodile su jutarnju tjelovježbu, večernji program i održavale radionice (Biljke primorskog zavičaja, Ne rugaj se).

Od kulturno-povijesnih znamenitosti posjetili smo:

- Kulu Nehaj u Senju gdje smo učili o senjskim uskocima i jakoj buri

- Astronomski centar i svetište Trsat u Rijeci

- brodom smo išli do Vrbnika na otoku Krku gdje smo učili o glagoljici

- vlakićem smo išli do Muzeja Novi Vinodolski gdje smo učili o Mažuranićima i Frankopanima

Po uzoru na senjske uskoke učenici su pokazali hrabrost i tri dana se kupali hladnom Jadranskom moru uživajući u suncu i prekrasnom vremenu.

U slobodno vrijeme su se družili i igrali po sobama i vani, upoznavali nove prijatelje iz drugih škola, sudjelovali u natjecateljskim igrama, plesali, sudjelovali u kinu uz more te u talent showu.

Stvorili su uspomene za cijeli život!

objavio: Tomislav Magdić   datum: 25. 5. 2023.

VIZIJA ŠKOLE - MISIJA ŠKOLE

Škola otvorena prema zajednici!

Škola nije otok, ona odgaja i obrazuje za budućnost, a učenici su, zajedno sa svojim učiteljima, aktivni sukreatori svog i života zajednice. Zajednica, roditelji i škola moraju se međusobno uvažavati i zajedno djelovati…