Održivo gospodarenje otpadom

Vijeće učenika je u suradnji s Mjesnim odborom "Bruno Bušić" diskutiralo o problemima u našem kvartu i kao najaktualniji problem uočili su nepravilno razvrstan otpad. S obzirom da provodimo Erasmus projekt Community agreement in education COMM-EDU za razvoj građanskih kompetencija cilj nam je bio potaknuti sve učenike na aktivno djelovanje. Čestitamo Likovnoj grupi i njihovoj učiteljici Danici Bobinac na prekrasnim plakatima koje su napravili! Sličnu inicijativu pokazali su i učenici 6.a razreda. Posebno nas se dojmio rad učenika Jakova Lovrenčevića koji je od kartona izradio prototip kontejnera za plastiku s mnogo inovativnih rješenja (koš kroz koji se baca plastična ambalaža, poluga za pražnjenje spremnika s prozorom za provjeru popunjenosti). Čestitamo našem inovatoru koji nas često oduševi svojim radovima!

objavio: Antonija Lujanac   datum: 10. 11. 2022.