Tulum s(l)ova

Novi ciklus projekta Tulum s(l)ova započeli smo noćnim čitateljskim susretom zajedno s 39 osnovnih i srednjih škola iz cijele Hrvatske. Ovogodišnje organizatorice bile su članice Novinarske grupe, a škola s kojom smo se družili bila je OŠ Petar Zrinski iz Jalžabeta.

Tulum s(l)ova je nacionalni projekt poticanja čitanja iz užitka i volonterskog djelovanja mladih. Osmislila ga je knjižničarka Draženka Stančić iz OŠ Ivana Kukuljevića Sakcinskog iz Ivanca. Projekt je redovito medijski popraćen i izvrsno prihvaćen od učenika osnovnih i srednjih škola. Nakon noćnog čitateljskog susreta slijedi volontersko čitanje u raznim ustanovama, a na završnoj svečanosti svake se godine nagrađuju školske knjižnice s najviše čitateljskih izlazaka u lokalnu zajednicu. Naša škola provodi ovaj projekt od 2011. godine.

Noćni čitateljski susret je službeni početak novog ciklusa Tuluma s(l)ova

Čitanje članovima Dječjeg odjela Knjižnice Medveščak

Čitanje naglas na Institutu Ruđer Bošković

objavio: Goran Mučnjak   datum: 30. 10. 2017.