Upisi prvašića

Dragi prvašići, dobro nam došli, uskoro ćete postati mali Cesarići! Upute kako se postaje malim Cesarićima nalaze se u nastavku i namijenjene su vašim roditeljima.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja djece radi upisa u I. razred osnovne škole provodi se od 31. ožujka do 15. lipnja, a iznimno od navedenog roka.

U I. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2019. godine navršavaju 6 godina života (zaključno na dan 31. ožujka 2019. godine).

Prije upisa u I. razred dijete je obvezno obaviti pregled utvrđivanja psihofizičkog stanja:

• Utvrđivanje zdravstvenog statusa
    • Služba za školsku i adolescentnu medicinu
    • Pešćenica - Ivanićgradska  38
    • Tel. 2304 - 239
    • Goranka Rančić Karabotić, dr. med., spec. školske medicine
  • Utvrđivanje spremnosti za školu
    • Mob. 095 833 9452 od 8.30 do 13 h
      Ljiljana Pentz, prof. defektolog - logoped

Molimo da se roditelji/skrbnici s djecom koja se trebaju školovati sukladno Pravilniku o osnovnoškolskom i srednjoškolskom odgoju i obrazovanju učenika s teškoćama u razvoju (NN 24/15) i djecom koja su već dobila Rješenje o odgodi upisa u I. razred osnovne škole u školskoj godini 2018./2019. jave nadležnom liječniku školske medicine radi utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta i upisa u I. razred osnovne škole od 1. veljače do 15. travnja, a kako bi im se pravovremeno odredila programska i profesionalna potpora.

PRIJEVREMENI UPIS

Za dijete koje nije školski obveznik, a do kraja 2018. godine navršava šest godina roditelj ili skrbnik može najkasnije do 31. ožujka 2018. godine podnijeti zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport (telefon 6585-727), a potom se obavljaju prethodno opisani koraci, uz obveznu dostavu mišljenja predškolske ustanove i/ili mišljenje psihologa o spremnosti djeteta za prijevremeni upis. Mišljenje donijeti u školu u terminu kada je dijete naručeno na pregled.

ODGODA UPISA

Roditelji koji pretpostavljaju da postoje elementi zbog kojih bi djetetu trebalo odgoditi upis u prvi razred moraju obaviti procjenu spremnosti  i kod liječnice i u školi.
Molimo roditelje da donesu zdravstvenu dokumentaciju koju posjeduju vezano uz teškoću djeteta zbog koje žele odgoditi upis.

Ljiljana Pentz, prof. defektolog - logoped

objavio: Tomislav Magdić   datum: 1. 3. 2019.